Chains are critical components in power transmission systems. Robust, quality chain drives extend mean time between failures, which reduces maintenance costs. SKF chains are manufactured in state-of-the-art facilities with tight quality controls.
| Osztás | 19.05 mm |
|---|---|
| Görgő átmérő | 12.07 mm |
| belső szélesség | 11.68 mm |
| Csap átmérő | 5.72 mm |
| Heveder magasság | 16 mm |
| Heveder vastagság | 1.85 mm |
| Szabvány | BS |
|---|---|
| Súly/méter | 2.31 kg |
| Lánc Száma | 12B |