Chains are critical components in power transmission systems. Robust, quality chain drives extend mean time between failures, which reduces maintenance costs. SKF chains are manufactured in state-of-the-art facilities with tight quality controls.
| Osztás | 31.75 mm |
|---|---|
| Görgő átmérő | 19.05 mm |
| belső szélesség | 19.56 mm |
| Csap átmérő | 10.19 mm |
| Heveder magasság | 26.4 mm |
| Heveder vastagság | 3.5 mm |
| Szabvány | BS |
|---|---|
| Súly/méter | 7.2 kg |
| Lánc Száma | 20B |