Chains are critical components in power transmission systems. Robust, quality chain drives extend mean time between failures, which reduces maintenance costs. SKF chains are manufactured in state-of-the-art facilities with tight quality controls.
| Osztás | 114.3 mm |
|---|---|
| Görgő átmérő | 72.39 mm |
| belső szélesség | 68.58 mm |
| Csap átmérő | 44.48 mm |
| Heveder magasság | 103.6 mm |
| Heveder vastagság | 15 mm |
| Szabvány | BS |
|---|---|
| Súly/méter | 120.4 kg |
| Lánc Száma | 72B |