Chains are critical components in power transmission systems. Robust, quality chain drives extend mean time between failures, which reduces maintenance costs. Our wide variety of chains include many high-performance variants. All our chains undergo strict quality control, from monitoring the raw material used in individual components to testing the finished products.
| Osztás | 6 mm |
|---|---|
| Görgő átmérő | 4 mm |
| belső szélesség | 2.8 mm |
| Csap átmérő | 1.85 mm |
| Heveder magasság | 5 mm |
| Heveder vastagság | 0.6 mm |
| Szabvány | BS |
|---|---|
| Súly/méter | 0.11 kg |
| Lánc Száma | 04B |