Chains are critical components in power transmission systems. Robust, quality chain drives extend mean time between failures, which reduces maintenance costs. Our wide variety of chains include many high-performance variants. All our chains undergo strict quality control, from monitoring the raw material used in individual components to testing the finished products.
| Osztás | 31.75 mm |
|---|---|
| Görgő átmérő | 19.05 mm |
| belső szélesség | 18.9 mm |
| Csap átmérő | 9.53 mm |
| Heveder magasság | 30 mm |
| Heveder vastagság | 4 mm |
| Szabvány | ANSI |
|---|---|
| Súly/méter | 3.91 kg |
| Lánc Száma | 100-1ZP |