Chains are critical components in power transmission systems. Robust, quality chain drives extend mean time between failures, which reduces maintenance costs. SKF chains are manufactured in state-of-the-art facilities with tight quality controls.
| Osztás | 4763 mm |
|---|---|
| Görgő átmérő | 2.48 mm |
| belső szélesség | 2.38 mm |
| Csap átmérő | 1.62 mm |
| Heveder magasság | 4.3 mm |
| Heveder vastagság | 0.6 mm |
| Szabvány | ANSI |
|---|---|
| Súly/méter | 0.08 kg |
| Lánc Száma | 15-1 |