Chains are critical components in power transmission systems. Robust, quality chain drives extend mean time between failures, which reduces maintenance costs. SKF chains are manufactured in state-of-the-art facilities with tight quality controls.
| Osztás | 76.2 mm |
|---|---|
| Görgő átmérő | 47.63 mm |
| belső szélesség | 47.35 mm |
| Csap átmérő | 23.81 mm |
| Heveder magasság | 72.39 mm |
| Heveder vastagság | 9.5 mm |
| Szabvány | ANSI |
|---|---|
| Súly/méter | 23.2 kg |
| Lánc Száma | 240-1 |