Chains are critical components in power transmission systems. Robust, quality chain drives extend mean time between failures, which reduces maintenance costs. SKF chains are manufactured in state-of-the-art facilities with tight quality controls.
| Osztás | 9.53 mm |
|---|---|
| Görgő átmérő | 5.08 mm |
| belső szélesség | 4.77 mm |
| Csap átmérő | 3.58 mm |
| Heveder magasság | 9 mm |
| Heveder vastagság | 1.3 mm |
| Szabvány | ANSI |
|---|---|
| Súly/méter | 0.33 kg |
| Lánc Száma | 35-1 |