Chains are critical components in power transmission systems. Robust, quality chain drives extend mean time between failures, which reduces maintenance costs. SKF chains are manufactured in state-of-the-art facilities with tight quality controls.
| Osztás | 12.7 mm |
|---|---|
| Görgő átmérő | 7.77 mm |
| belső szélesség | 6.25 mm |
| Csap átmérő | 3.58 mm |
| Heveder magasság | 9.91 mm |
| Heveder vastagság | 1.3 mm |
| Szabvány | ANSI |
|---|---|
| Súly/méter | 0.41 kg |
| Lánc Száma | 41-1 |