Chains are critical components in power transmission systems. Robust, quality chain drives extend mean time between failures, which reduces maintenance costs. SKF chains are manufactured in state-of-the-art facilities with tight quality controls.
| Osztás | 57.15 mm |
|---|---|
| Görgő átmérő | 35.71 mm |
| belső szélesség | 35.48 mm |
| Csap átmérő | 17.46 mm |
| Heveder magasság | 53.6 mm |
| Heveder vastagság | 7.2 mm |
| Szabvány | ANSI |
|---|---|
| Súly/méter | 38.22 kg |
| Lánc Száma | 180-3 |