Chains are critical components in power transmission systems. Robust, quality chain drives extend mean time between failures, which reduces maintenance costs. SKF chains are manufactured in state-of-the-art facilities with tight quality controls.
| Osztás | 8 mm |
|---|---|
| Görgő átmérő | 5 mm |
| belső szélesség | 3 mm |
| Csap átmérő | 2.31 mm |
| Heveder magasság | 7.1 mm |
| Heveder vastagság | 0.8 mm |
| Szabvány | BS |
|---|---|
| Súly/méter | 0.48 kg |
| Lánc Száma | 05B |