Chains are critical components in power transmission systems. Robust, quality chain drives extend mean time between failures, which reduces maintenance costs. SKF chains are manufactured in state-of-the-art facilities with tight quality controls.
| Osztás | 9.53 mm |
|---|---|
| Görgő átmérő | 6.35 mm |
| belső szélesség | 5.72 mm |
| Csap átmérő | 3.28 mm |
| Heveder magasság | 8.2 mm |
| Heveder vastagság | 1.3 mm |
| Szabvány | BS |
|---|---|
| Súly/méter | 1.16 kg |
| Lánc Száma | 06B |