Chains are critical components in power transmission systems. Robust, quality chain drives extend mean time between failures, which reduces maintenance costs. SKF chains are manufactured in state-of-the-art facilities with tight quality controls.
| Osztás | 63.5 mm |
|---|---|
| Görgő átmérő | 39.37 mm |
| belső szélesség | 38.1 mm |
| Csap átmérő | 22.89 mm |
| Heveder magasság | 52.96 mm |
| Heveder vastagság | 8 mm |
| Szabvány | BS |
|---|---|
| Súly/méter | 48.1 kg |
| Lánc Száma | 40B |