Chains are critical components in power transmission systems. Robust, quality chain drives extend mean time between failures, which reduces maintenance costs. SKF chains are manufactured in state-of-the-art facilities with tight quality controls.
| Osztás | 76.2 mm |
|---|---|
| Görgő átmérő | 48.26 mm |
| belső szélesség | 45.72 mm |
| Csap átmérő | 29.24 mm |
| Heveder magasság | 63.8 mm |
| Heveder vastagság | 10 mm |
| Szabvány | BS |
|---|---|
| Súly/méter | 75 kg |
| Lánc Száma | 48B |